آشپزخانه به رنگ بنفش

//آشپزخانه به رنگ بنفش

آشپزخانه به رنگ بنفش

رنگ بنفش رنگی زیبا، پر انرژی و در عین حال آرامش بخش است. آشپزخانه بنفش باعث ایجاد اشتها می شود و آشپزی را برای شما لذت بخش تر می کند. اما شاید کمی در استفاده از آن درنگ کرده و بعضا از آن هراس داشته باشید. به خاطر اینکه بنفش رنگی مصنوعی بوده و در طبیعت بسیار به ندرت یافت می شود شاید کمی ترکیبی بنفش در ذهن شما دور به نظر آید.

ترکیب رنگ بنفش معمولا در آشپزخانه های مدرن یا معاصر نمود پیدا می کند. ترکیب های مختلفی برای رنگ بنفش وجود دارد که می توانید در دکوراسیون آشپزخانه خود از آنها بهره ببرید. همانطور که می دانید سایه روشن های مختلفی از بنفش وجود دارد که به شما دامنه وسیعی از انتخاب را می دهد.

سایه روشن های مختلف رنگ بنفش در آشپزخانه بنفش

آشپزخانه بنفش

همانطور که می دانید از طیف صورتی تا بنفش تیره جزء سایه روشن های رنگ بنفش محسوب می شوند. شما می توانید در همین طیف هم دکوراسیونی زیبا به ارمغان آورید. ترکیب صورتی روشن و بنفش تیره عمقی زیبا به آشپزخانه شما داده و فضا را آرام، راحت، گرم و صمیمی می کند. بر اساس سلیقه خود می توانید روشنی و تیرگی رنگ ها را تغییر دهید.

بنفش و سفید

صورتی روشن یا بنفش تیره، فرقی نمی کند. تقریبا اکثر طیف رنگی بنفش با رنگ سفید ترکیبی رویایی را ایجاد می کنند. می توانید کابینت های بالایی خود را بنفش و پایین را سفید کرده و یا کابینت های خود را بنفش و صفحه آن را سنگ سفید انتخاب کنید. نور پردازی سفید با ترکیب بنفش نیز توصیه می گردد. این ترکیب مدرن، پر انرژی و با پرستیژ است. سفید معمولا اثر رنگی که در ترکیب با خود است را تشدید می کند. از همین رو به آشپزخانه شما حس تشخص و نمایی سلطنتی می دهد.

آشپزخانه بنفش

ترکیب بنفش و خاکستری

آشپزخانه بنفش

از نظر ترکیب بندی رنگ ها، رنگ بنفش و خاکستری جزء بهترین تضاد های رنگی هستند. خاکستری اصولا رنگی خنثی است اما در ترکیب با بنفش باعث القاء حس آرامش و بالا رفتن صمیمیت فضا می شود. از نظر طیف نوری می توان گفت که رنگ خاکستری کمی طیف نوری بنفش ر می شکند و باعث می شود براقیت بیش از حد رنگ بنفش باعث آزار دید ما نشود. افرادی که به دنبال آشپزخانه ای صمیمی و در عین حال موقر می گردند، از این ترکیب معمولا استفاده می کنند.

بنفش و مشکی، درخشش شب

به صورت کلی می توان گفت که اکثر سایه روشن رنگ سفید، از نقره ای تا سفید و مشکی، ترکیبی مناسب با بنفش محسوب می شود. ترکیب رنگ مشکی و بنفش نقطه مقابل ترکیب سفید با بنفش می باشد. این ترکیب بیشتر برای فضا هایی مورد استفاده قرار می گیرد که ترجیح مالک بر سنگین و موقر بودن آشپزخانه است. اگر فضای شما با تم تیره طراحی شده و اکثر اسباب شما نیز به همین شکل است، به شما پیشنهاد می کنیم که از کابینت های مشکی با بنفش های-گلاس استفاده کنید که درخشش شب را به آشپزخانه خود بیاورید. این ترکیب بسیار خاص، موقر و با پرستیژ است. اصولا هر چقدر از سفید به سمت مشکی متمایل شویم، از حس شادابی به تشخص حرکت می کنیم.

آشپزخانه بنفش

ترکیب بنفش با قهوه ای

آشپزخانه بنفش

یکی دیگر از رنگ هایی که در کنار بنفش اسم آورده می شود، رنگ قهوه ای است. تم قهوه ای – از برنز تا قهوه ای سوخته – می توان تضاد رنگی بنفش را با سایر رنگ بشکند و در فضا هارمونی ایجاد کند. فرقی ندارد که اثاث آشپزخانه به رنگ قهوه ای باشد یا چند وسیله تزئینی، بهتر است از این رنگ در فضای بنفش استفاده کنید. بعضا دیده می شود که فقط کفپوش چوبی باعث ایجاد هارمونی در فضا می شود. البته شایان ذکر است که این موضوع کاملا سلیقه ای بوده و هیچ بایدی در آن وجود ندارد.

By |۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۰:۱۱:۰۶بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۶|دسته بندی نشده|۰ Comments