دکوراسیون خانه‌های اجاره ای |خانه های اجاره ای مانعی برای طراحی دکوراسیون هستند؟

//دکوراسیون خانه‌های اجاره ای |خانه های اجاره ای مانعی برای طراحی دکوراسیون هستند؟

دکوراسیون خانه‌های اجاره ای |خانه های اجاره ای مانعی برای طراحی دکوراسیون هستند؟

دکوراسیون خانه‌های اجاره ای

متأسفانه قیمت مسکن مخصوصاً در کلان‌شهرهای ایران با افزایش روزافزونی روبه‌رو به است. این دلیل اکثر افراد را وادار می‌کند تا در خانه‌های اجاره‌ای زندگی کنند. خانه‌های اجاره‌ای دردسرهای خاص خود را به همراه دارد ولی این موضوع نباید شمارا از طراحی دکوراسیون منع کند. دکوراسیون خانه‌های اجاره‌ای کمی با دکوراسیون خانه‌های شخصی تفاوت دارد. شما شاید نتوانید تغییراتی همیشگی اعمال کنید و یا به هر طریقی تغییری کلی بدون اجازه مالک اعمال کنید. در این مقاله سعی کردیم راه‌حل‌هایی در مورد دکوراسیون خانه‌های اجاره ای بگوییم.

این موضوع به‌خودی‌خود بد نیست. شما دیگر نیازی ندارید تا بازسازی‌های گران‌قیمت انجام دهید و یا تعمیرات زیادی را به جان بخرید. کافی است باکمی خلاقیت و هزینه کم دکوراسیونی زیبا برای خود رغم بزنید.

کاغذدیواری به‌جای رنگ‌کاری

اگر رنگ دیوارهای خانه شمارا خسته کرده، تنها راه برای برطرف کردن این مشکل رنگ کردن نیست. شما می‌توانید دیوارهای خانه را با هزینه‌ای کم کاغذدیواری کنید و در زمان تحویل‌خانه آن را به‌راحتی از دیوار جدا کنید. این کار علاوه بر زیباتر کردن دکوراسیون، به شما این امکان را می‌دهد تا به‌دفعات، کاغذ دیوارها را تغییر دهید و نقاط کانونی جدیدی ایجاد کنید.

 

روشنایی خانه

روشنایی خانه یک موضوع بسیار مهم در دکوراسیون به‌حساب می‌آید. نه‌تنها نوع نورپردازی، بلکه اسباب نورپردازی نیز می‌توانند جلوه‌ای خاص به خانه شما بدهند. برای طراحی دکوراسیون خانه‌های اجاره ای کافی است از اسباب نورپردازی‌ای استفاده کنید که قابل‌حمل باشند و بتوانید در خانه‌ای دیگر از آن‌ها استفاده کنید.

سعی کنید از لوازم روشنایی آویزی استفاده کنید تا نیازی به آسیب زدن به دیوار نباشد. البته محل‌های مخصوص دیوارکوب در هر خانه‌ای وجود دارد که در این موارد می‌توانید از دیوارکوب‌هایی استفاده کنید که تنها با یک قلاب قابل‌نصب هستند و به همین سادگی آن را می‌توانید جدا نمایید. ترجیحاً از لوسترهای آویزی استفاده کنید که طرح‌های خاص دارند و می‌توانند حال و هوای خانه شمارا به‌طورکلی تغییر دهند.

تغییر فرش

یکی از مهم‌ترین وسایلی که می‌تواند دکوراسیون خانه شمارا تغییر جدی دهد، فرش‌های خانه هستند. یک فرش زیبا با طرحی خاص می‌تواند فضای شمارا به‌طورکلی تغییر دهد. تنوع طرح و رنگ فرش‌ها، به آن‌ها این قابلیت را می‌دهد تا با هر دکوراسیونی سازگار باشند و عطر و بویی تازه به خانه شما دهند. پس اگر از دکوراسیون خانه خود خسته شده‌اید، کافی است یک‌بار از یک فروشگاه فرش بازدید نمایید.

 

دیوارها را تزئین کنید

حتماً لازم نیست که دیوارها را کاغذدیواری یا رنگ کنید. شما می‌توانید با نصب چند قاب عکس زیبا و یا چند اثر هنری جالب‌توجه، تغییری جدی در حس خانه خود ایجاد کنید.

تزئین پنجره با پرده

یکی از عوامل کلیدی در دکوراسیون هر خانه‌ای پرده پنجره است. نصب پرده هزینه زیادی برای شما به همراه نخواهد داشت اما تغییری جدی در حال و هوای خانه شما ایجاد می‌کند. بهتر است از پرده‌های قدی بلند استفاده کنید تا فضای شما بزرگ‌تر ازآنچه هست نشان داده شود.

گل و گیاه

تنوع گیاهان بسیار زیاد بوده و می‌توانید بر اساس نیاز و علاقه شخصی خود، از آن‌ها در دکوراسیون داخلی خانه خود بهره‌مند شوید. گیاهان را از خانه‌ای به خانه دیگر می‌توانید ببرید و علاوه بر این با کم‌وزیاد کردن تعداد یا انواع گیاهان، می‌توانید آن‌ها را با هر فضایی سازگار کنید. پس از آن‌ها غافل نشوید!

برای خرید گل و گیاه اینجا کلیک کنید

 

کتابخانه

اگر عاشق کتاب هستید، باید به شما بگوییم که می‌توانید از کتاب‌های خود به‌عنوان یک عنصر تزئینی نیز استفاده کنید! با نصب چند طاقچه ساده در فضای خانه خود می‌توانید با کتاب‌های خود یک نقطه کانونی زیبا ایجاد کنید. این کار نیاز به‌صرف هزینه و یا زمان زیادی ندارد و تأثیر زیادی در دکوراسیون خانه شما می‌گذارد.

 

تغییر اثاثیه به‌جای تغییر دکوراسیون خانه‌های اجاره‌ای

این درست است که شما نمی‌توانید تغییراتی کلی در دکوراسیون خانه‌های اجاره‌ای ایجاد کنید، اما هیچ‌چیز شمارا از تعویض اثاثیه خانه منع نمی‌کند. بهتر است از اثاثیه‌ای استفاده کنید که با اکثر دکوراسیون‌ها تطابق دارند. برای مثال یک مبلمان راحتی را در اکثر فضاها می‌توانید استفاده کنید و یا حتی یک مبل آل که با اکثر خانه‌ها سازگاری دارند. همیشه تغییر اثاثیه از تغییر دکوراسیون ارزان‌تر بوده و دردسر کمتری نیز به همراه دارد. فراموش نکنید اینکه نمی‌توانید تغییراتی جدی اعمال کنید، همیشه بد نیست. مهم این است که شما از موقعیتتان بهترین استفاده را ببرید.

برای خواندن مقاله های بیشتر اینجا کلیک کنید.

By mobina chamanpardaz|۱۳۹۹/۸/۲۸ ۱۷:۳۰:۵۱آبان ۱۹ام, ۱۳۹۹|دکوراسیون داخلی|۰ Comments