اثر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی | روانشناسی رنگها

//اثر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی | روانشناسی رنگها

اثر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی | روانشناسی رنگها

اثر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان عامل تعیین کننده رفتار انسان هاست. بررسی رنگ ها بر اساس قانون ذهنی و عاطفی ما به مصریان باستان می رسد! آنها اثرات رنگ را بر خلق و خوی مطالعه کرده اند.
به عنوان مثال، تصور می شد قرمز باعث افزایش گردش خون است. همچنین نارنجی برای افزایش انرژی و آبی برای تسکین درد بشود. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بااستفاده از روانشناسی رنگ ها، رنگ خانه تان را بهتر انتخاب کنید.

 

قرمز

اثر رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

قرمز احساس انرژی، جنگ، خطر،قدرت و اراده را به ما میدهد.
همچنین شور و اشتیاق و عشق که نشان دهنده شادی،حساسیت به شور و عشق است.
قرمز تیره با خشم، عصبانیت، رهبری، شجاعت، آرزو، بدخواهی و خشم همراه است.می‌توانید از این رنگ برای گرم‌ تر کردن فضای سرد استفاده کنید.رنگ قرمز برای آشپزخانه‌ها بسیار عالی است که اشتها را افزایش می ‌دهد.

رنگ صورتی

اثر رنگ صورتی در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

صورتی ازنظر روانشناسی، نشان‌دهنده دلسوزی، پرورش و عشق است.بسته به تناژ آن می‌توان یک اتاق بازی را گرم کند.
صورتی یکرنگ گزینه شگفت‌انگیزی برای ایجاد یک فضای خوب و آرامش بخش است. شما می‌توانید از آن برای اتاق‌ کودکان یا نوجوانان استفاده کنید.

نارنجی

اثر رنگ نارنجی در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

رنگ نارنجی با شادی همراه است.نارنجی نشان ‌دهنده شور و شوق، شیفتگی، خوشبختی، خلاقیت، عزم، جذابیت، موفقیت، تشویق و تحریک است.
این رنگ تنها رنگی است که نام خود را از یک جسم می‌ گیرد. می توان گفت نارنجی یک رنگ قطبی است به این معنا که مردم یا آن را دوست دارند یا از آن متنفر هستند. مانند قرمز، نارنجی اشتها را تحریک می ‌کند و رنگی عالی برای آشپزخانه است.

زرد

اثر رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

رنگ زرد، رنگ آفتاب است که همراه با شادی، خوشبختی، عقل و انرژی است. این رنگ ‌یک انتخاب عالی برای حمام و یا راهروهای خانه است. زرد روشن باعقل، طراوت و شادی همراه است و یکرنگ عالی است.
زرد روشن باعث ایجاد احساسات خوش ‌بینانه می‌شود. شما می توانید برای ظاهری زیباتر، از زرد و خاکستری استفاده کنید و همچنین ترکیب رنگ زرد با نارنجی گزینه‌ه عالی برای فضای اتاق است.

سبز

اثر رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

سبز رنگ طبیعت است. این رنگ می تواند در هنگام استفاده در طراحی داخلی از احساس آرامش و امنیت فراتر رود. سبز نمادی از رشد، هماهنگی، طراوت است و به ‌طورکلی باعث می‌شود افراد از نظر عاطفی احساس امنیت کنند.
سبز برای هر اتاقی از خانه  مناسب است و جلوه آرامش‌ بخش دارد.
ترکیب سبز روشن با خاکستری می ‌تواند یک احساس مدرن به وجود آورد و استفاده از سایه‌های مختلف در یک اتاق می ‌تواند باعث تضاد شود.

آبی

اثر رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

آبی تاکنون محبوب‌ترین رنگ در ایالات‌ متحده است و با اعتماد، وفاداری، خرد، اعتماد به‌ نفس، شعور، ایمان وحقیقت همراه است.
آبی باعث کاهش سرعت سوخت‌وساز بدن می‌شود و خاصیت آرام ‌بخش دارد، بنابراین در هنگام استفاده در خانه یا محل کار برای ذهن و بدن مفید است.
گفته می‌ شود که آبی به کاهش فشارخون و کاهش ضربان قلب کمک خواهد کرد.رنگ آبی روشن یا پاستلی می ‌تواند نشان دهنده آرامش و آبی تیره نشان ‌دهنده دانش، قدرت، صداقت و جدیت است.

 

شما می توانید طبق سلیقه خود هر رنگی را برای اتاق ها و آشپزخانه انتخاب کنید اما پیشنهاد ما به شما این است که اهمیت تاثیر و معنی رنگ ها را دسته کم نگیرید و قبل از انتخاب هر رنگی تحقیق کنید.

 

جهت مشاهده نمونه کار های گروه معماری ظفر اینجا کلیک کنید، همچنین جهت مشاوره تلفنی و رزرو وقت مشاوره با شماره تلفن ۰۲۱۲۶۷۰۲۸۰۱ تماس حاصل فرمایید.

منبع : سایت هوز

By mobina chamanpardaz|۱۳۹۹/۱۰/۱۱ ۹:۵۸:۰۹دی ۱۰ام, ۱۳۹۹|دکوراسیون داخلی|۰ Comments