ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

//ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

برای رسیدن به این هدف یعنی ” ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل ” باید به صورت حرفه‌ای‌ها فکر کنیم، حرفه‌ای طرح ارائه دهیم و حرفه‌ای اجرا کنیم. این گام‌ها را با ما همراه شوید تا مانند حرفه‌ای‌ها برای خانه خود رنگ مناسب را انتخاب کنید.


گام اول: مود خود را تنظیم کنید حالت خوشایند خود را بسازید

بهترین جا از نگاه تماشاچی محلی نیست که با رنگ آمیزی زیبا شده باشد و یا با لوازمی که در محیط قرار داده شده چشمانش را محسور نماید، اما این موارد در مجموع بی تأثیر نیز نخواهد بود. بهترین جا جایی است که شما در آنجا احساس آرامش و راحتی داشته باشید. جایی است که بتوانید در نهایت آسودگی به زندگی روزمره خود بپردازید. برای این که به این احساس دست یابید باید این حالت خوشایند را خودتان بسازید. یک بخش از این کار را می‌توانید با کمک رنگ‌ها انجام دهید. با انتخاب یک طرح رنگ که در نکات ده گانه بیان شده به احساس مورد علاقه خود نزدیک‌تر شوید. برای دست یابی به این مود یا حالت خوش از خود سؤال بپرسید؛ آیا این اتاق با مبل‌ها آرامش بخش می‌شود؟ آیا نور محیط به اندازه کافی است؟ آیا این لوازم باید در این اتاق قرار داشته باشند یا اضافی هستند؟ آیا آشپزخانه مدرن به نیازهای من پاسخ می‌دهد یا وضعیت فعلی حالت مناسب‌تری است؟ و هزاران هزار سؤال مفید که باعث می‌شود بدون ایجاد توهم شما با خود خلوت کرده و صرفاً به علایقتان پوش فرا دهید. نکته این بخش در این موضوع است که چگونه باید عمل کرد.؟ اگر تصمیم کلی شما بر یک فضای کلاسیک است رنگ‌ها نیز باید سازگاری خوبی با محیط داشته باشند تا حس خوب حاصل شود. با آموخته‌های خود، تجربیات گذشته و تحقیقات فعلی شروع به ایجاد این حس نماید تا کارها یکی پس از دیگری به درستی پیش بروند.

گام دوم: به طبیعت اعتماد کنید


ممکن است بارها در انتخاب رنگ‌های مورد نظر خود دچار شک و تردید شده باشید. ممکن است پس از انتخاب رنگ مجبور شده‌اید رنگ محل مورد نظر را تغییر دهید. بسیاری از ما به دلیل عدم تمرکز ممکن است دچار چنین شک‌هایی بشویم. اما راه حل کجاست؟ راه حل در دستان طبیعت است. به طبیعت اعتماد کنید. چه مشاور و کارشناسی بهتر از طبیعت زیبا و سرحال وجود دارد تا در زمینه ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل به شما کمک کند. از خانه بیرون بروید و کمی در فضای دل‌نشین جنگل یا کوهستان به محیط اطراف خود توجه بیشتری بکنید. از سرسبزی درختان الهام بگیرید و از آسمان آبی رنگ‌هایش را. با گل‌ها هم نشین شوید و رنگین کمان زیبای این جانداران دوست داشتنی را به کار ببندید. مطمئن باشید که شما را با دست پر به خانه باز خواهند گرداند. طبیعت به صورت خدادادی هنرمندی تکرار نشدنی برای ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل شما خواهد شد.

گام سوم: کمی به گذشته فکر کنید


بیشتر طراحان وقتی در ایجاد یا تهیه طرح‌های اولیه خود به بن بست می‌خورند به سراغ نمونه‌های قدیمی رفته و بخشی یا ایده‌ای از آن را به عاریت می‌گیرند تا با ذهنیات خود ترکیب کرده و اثری تازه به وجود بیاورند. این کار برای کار ما یعنی ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل نیز جواب خواهد داد. مثلاً از کف پوش‌های سنتی و خاص قدیمی که رنگ‌های مات و کدری دارند برای کف خانه استفاده کنید. از صنایع دستی و عتیقه جاتی که خوش رنگ و لعاب هستند بهره ببرید و از گذشتگان هر چه برای ایجاد یک طراحی ایده آل به منظور ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل استفاده کنید کسی از شما ایراد نخواهد گرفت.
چه رنگ هایی را با هم ست کنیم؟
اما در نهایت پاسخ به این سوال که چه رنگ هایی را باهم ترکیب کنیم؟ مطمئنا صدها رنگ وجود دارد که می‌توان آن‌ها همراه باهم استفاده کرده و و به ترکیب ایده‌آل دست پیدا کرد که اشاره به همه آنها در یک مطلب امکان پذیر نیست. اما در ادامه چند نمونه از رنگ‌هایی که به خوبی با یکدیگر ست می‌شوند را می‌توانید مشاهده کنید:


• زرد و بنفش


در مورد رنگ بنفش، که به عنوان رنگ سال ۹۷ نیز انتخاب شده است، بایستی بگوییم که استفاده از آن کمی جسارت و شجاعت و البته دقت می‌طلبد. در صورتی که قصد استفاده از این رنگ در منزل خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما مطلب استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون خانه را مطالعه کنید.

• آبی و نارنجی

• قرمز- نارنجی و فیروزه‌ای

• ست رنگ سبز زیتونی و قرمز

• ارغوانی و سبز پررنگ

مصداق تقسیم رنگ‌های مکمل شامل رنگ‌های زیر می‌شود:
• آبی و بنفش – قرمز و زرد

• بنفش و قرمز و سبز

• نارنجی و زرد و آبی

رنگ‌های مشابهی که می‌توانید باهم ست کنید شامل رنگ‌های زیر می‌شود:
• نارنجی – قرمز و قرمز و ارغوانی

• بنفش و آبی و فیروزه‌ای

• آبی و فیروزه‌ای و سبز

• فیروزه‌ای و سبز و زرد

رنگ‌های سه گانه متشکل از رنگ‌های زیر می‌باشند:
• زرد و قرمز و آبی

• سبز و نارنجی و بنفش

رنگ‌های دو طرفه و مکمل شامل موارد زیر می‌شوند:
• سبز و آبی و نارنجی و قرمز

• ارغوانی و آبی – بنفش و پرتقالی و زرد – سبز

برخی اوقات پاسخ به این سوال که چه رنگ‌‌ هایی با هم ست می شوند در قالب اصول و قواعد نمی‌گنجد از این رو بر آن شدیم تا علاوه بر موارد بالا به معرفی ترکیب رنگ‌های زیر بپردازیم:


ترکیب رنگ‌های آبی، سبز و سفید


رنگ‌های آبی و سبز در کنار هم بسیار زیبا به نظر می‌رسند. این ترکیب در اغلب فضا‌ها مانند اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب کودک قابل استفاده است. در صورتی که این ترکیب رنگ را به عنوان زمینه انتخاب کرده‌اید، می‌توانید رنگ سفید را به عنوان رنگ لهجه به کار بگیرید.

ترکیب سبز و بنفش


به کار بردن دو رنگ سبز و بنفش در کنار هم به شما این امکان را می‌دهد که از انواع حالت‌های رنگ، خواه Shade یا Tint استفاده کنید. پیشنهاد گروه ظفر برای شما این است که یکی را روشن و دیگری را تیره انتخاب کنید. به عنوان رنگ لهجه نیز می‌توانید از رنگ آبی یا صورتی استفاده کنید. ترکیب سبز و بنفش ظرفیت استفاده در تمام فضا‌های داخلی را دارد.

ترکیب آبی فیروزه‌ای و بنفش تیره


یکی از بهترین ترکیب‌هایی که می‌توانید برای اتاق خوابتان در نظر بگیرید به کار بردن رنگ‌های آبی فیروزه‌ای و بنفش تیره در کنار هم است. شما می‌توانید از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری و سفید به عنوان رنگ تزیینی استفاده کنید.

امیدواریم مطالعه این مطلب، با عنوان چه رنگ‌‌ هایی با هم ست می شوند به شما در انتخاب رنگ‌های مناسب برای دکوراسیون منزلتان کمک کرده باشد.

By |۱۳۹۸/۴/۱۰ ۱۰:۴۶:۴۶تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸|دسته بندی نشده|۰ Comments