جزیره در آشپزخانه

//جزیره در آشپزخانه

جزیره در آشپزخانه

شما همیشه به یک جزیره در آشپزخانه خود احتیاج دارید. البته این به میزان فضای شما نیز بستگی دارد. اما در آشپزخانه هایی که فضای لازم وجود داشته باشد، نبود یک جزیره احساس می شود. آشپزخانه های مدرن اکثرا این آپشن را دارند. اگر شما هم  به وجود جزیره در آشپزخانه خود علاقه دارید، قبل از اینکه این سازه مستقل را وارد طراحی خود نمایید، به خوبی در این مورد با مشاوران طراحی دکوراسیون داخلی منزل مشورت کنید.

جزیره

جزیره به خصوص برای کاربرد های خانوادگی و دوستانه بسیار مناسب بوده و از آن می توانید علاوه بر یک صفحه مناسب برای آشپزی، به عنوان فضای سرو غذا و دور همی های دوستانه نیز استفاده کنید. بعضا می توانید از شبه جزیره یا همان اپن به عنوان جزیره استفاده کنید که هم فضای کمتری اشغال می کند و هم می توان از آن به عنوان فضای سرو غذا نیز استفاده نمود.

اگر  فضای آزادی در حدود ۴ متر در ۴ متر در آشپزخانه خود در اختیار دارید، می توانید جزیره داشته باشید. در این فضا شما می توانید یک جزیره ۱٫۵ در ۱٫۵ متری ساخته و اطراف آن را به قرار دادن صندلی و تردد اختصاص دهید. این حداقل فضا و حداقل بزرگی جزیره است. می توانید ابعاد جزیره خود در این فضا افزایش دهید اما باید به فضای رفت و آمد نیز توجه داشته باشید. اینطور نباشد که اکثر فضای آزاد خود را به جزیره اختصاص دهید و افراد حاضر در آشپزخانه در تردد خود دچار مشکل شوند. به همین منظور اکیدا توصیه میشود تا از یک گروه مشاوره متخصص این کار راهنمایی بگیرید تا پس از انجام پروژه دچار پشیمانی نشوید. داشتن یک جزیره در آشپزخانه بسیار فریبنده است اما نه به هر قیمتی.

جزیره

اگر فضای شما در حدود ۳ در ۳ متر است، متاسفانه آشپزخانه شما کوچک محسوب شده و به سختی می توان در آن جزیره طراحی نمود. در این نوع از فضا ها بهتر است شبه جزیره به کار برد. شبه جزیره همان اپن آشپزخانه است که با قرار دادن چند صندلی مخصوص اپن تقریبا کاربردی شبیه به جزیره داشته باشید اما با زیبایی بصری کمتر.

جزیره

نورپردازی جزیره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. معمولا در آشپزخانه هایی که جزیره دارند، جزیره تبدیل به نقطه کانونی آشپزخانه و در خانه های مدرن بعضا تبدیل به نقطه کانونی خانه تبدیل می شود. از این رو انتخاب صفحه روی جزیره بسیار حائز اهمیت است. سعی کنید از سنگ هایی با کیفیت بالا استفاده کنید.  شما می توانید با مطالعه مقالات دیگر ما، در ابتدا نوع کاربرد و استایل کلی آشپزخانه خود را انتخاب نمایید و پس از آن صفحه کابینت خود را انتخاب نمایید.

ساخت یک جزیره در آشپزخانه قطعا برای شما هزینه بر خواهد بود. اما اگر ما این جزیره را یک کالبد بی جان فرض نماییم، نورپردازی به این کالبد روحی تازه می دمد. به شما توصیه می کنیم که از انواع نورپردازی مخفی، مثل نورپردازی زیر صفحه یا پایه جزیره، تا نورپردازی محیطی، مثل نصب یک لوستر زیبا و یا قرار دادن چند شمع دانی روی جزیره غافل نشوید.

جزیره
جزیره
جزیره
جزیره
By Koorosh Design|1397/5/18 11:42:58دی 18ام, 1396|دکوراسیون داخلی|۰ Comments