خانه ای سبز، آشپزخانه سبز

رنگ سبز ، رنگ طبیعت و رشد و سلامت است . شاید بر این باور باشید که رنگ های روشن و پر انرژی مثل سبز را به راحتی نمی توان در دکوراسیون استفاده کرد. یا حتی آشپزخانه سبز، خاطره آشپزخانه های دهه ۶۰  در ایران را برای شما تداعی کند. اما باید بدانید که طراحی های نو و مدرن و زیبایی بر پایه این رنگ می توان انجام داد.

به طور کلی سه نوع ترکیب با رنگ سبز در آشپزخانه بسیار محبوب هستند:

  • سبز و سفید
  • سبز و مشکی
  • سبز و قهوه ای

سبز ، رنگی با سایه روشن های بسیاری است. از سبز چمنی و روشن تا سبز یاقوتی و تیره. معمولا از رنگ زیتونی در آشپزخانه های سنتی و از رنگ های تیره تر و یا روشن تر سبز در آشپزخانه های مدرن استفاده می شود.

اگر کنجکاو هستید که چه نوع طراحی  می توان بر این اساس انجام داد، عکس های زیر را ببینید تا ایده طراحی آشپزخانه سبز در  ذهن شما تداعی شود.

استفاده از رنگ سبز در آشپزخانه
استفاده از رنگ سبز در آشپزخانه
استفاده از رنگ سبز در آشپزخانه

سبز رنگی زنده است. نشانه رشد و نو شدن. رنگ سبز با تعادل و هارمونی ارتباط زیادی دارد. از دیدگاه روانشناسی، رنگ سبز بیشتر با قلب و احساس ارتباط داشته و بین مغز و قلب تعادل ایجاد می کند. از نقطه نظر رنگ شناسی همانطور که گفتیم این رنگ نشانه رشد و شکوفایی و تولدی دوباره است. این رنگ انرژی را باز می گرداند و استرس را از زندگی مدرن و امروزی دور می کند. به همین خاطر است که به آن رنگی آرامش بخش تلقی می شود.

سبز از نظر احساسی رنگی مثبت محسوب شده و به ما به صورت نا خود آگاه توانایی عشق ورزیدن را می دهند. این رنگ نشانه صلح و فدا شدن در راه هدف است. این رنگ بسیار آرامش بخش بوده و به شما اعتماد به نفس می دهد از این رو از این رنگ در اتاق مشاوران به کرات استفاده می شود. همچنین در موسسات خیریه و یا تبلیغات آنها، این رنگ زیاد به چشم می خورد.

رنگ سبز از ترکیب زرد و آبی به دست می آید. همانطور که می دانید رنگ های ترکیبی خواص رنگ های مرجع خود را به ارث می برند. خوش بینی و نظم زرد و آرامش آبی ترکیبی بی نظیر را به ارمغان آورده اند.

By |۱۳۹۷-۵-۱۵ ۱۵:۵۶:۴۰ +۰۰:۰۰بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۶|دسته‌بندی نشده|0 Comments