خانه مورو دا مانتگیا

//خانه مورو دا مانتگیا

خانه مورو دا مانتگیا

Morro da Mantegia House

خانه مورو دا مانتگیا

مراجعه کنندگان بیشماری برای براورده کردن رویایی قدیمیشان سراغ ما امدند: تا ویلای خود را در حومه شهر ساخته و پس از بازگشت از پورتو الگر(پایتخت برزیل) در آرامش در ان فضای روستایی زندگی کنند. سرعت و کیفیت زندگی در اینجور مکان ها متفاوت است: این که در بالکن خود بنشینید و به صدای دلنشین آواز پرنده ها گوش بدهید< اینکه بتوانید هوای تازه را تنفس کنید و در هر زمان از روز که اراده کنید زیر نور خورشید استراحت کنید و حتی غذای خود را خودتان تهیه کنید .

منابع(مالی)برای اجرای این پروژه محدود بودند. اما پس از مواجه شدن با تقاضای تعداد بی شماری از مردم این برنامه برای خانواده ها با درامد کم هم توسط دولت برزیل گسترش یافت . این رخداد پروژه را از یکی از اصل های اولیه جدا کرد “ما پروژه ای را انجام نمیدهیم که مشتری توانایی پرداخت ان را نداشته باشد .این ریسک قابل قبول نیست” و اینگونه بود که ما شروع به کار کردیم. مشتری سه خواسته ی اصلی داشت . او ویویی از نور خورشید در اتاقش میخواست دو یک فضای روباز و دیوار های اجری میخواست و سوم او یک فضای خصوصی میخواست.

 

پس ازتست بسیاری از گزینه های دکوراسیون و چیدمان در خانه ای که حداکثر گنجایش ۸۱۰ اس کیو اف تی(۷۵ متر مربع) را دارد ما به این نتیجه رسیدیم که منطقه ی سوشال ( حال ) را از منطقه صمیمی تر دور نگه داریم و پاسیو های داخلی را در کناره ها قرار دهیم که تمام توجه ها مترکزشوند .با انجام این اینکارما نور طبیعی و همینطور تهویه مناسب را برای این خانه تضمین کردیم .با وجود این اقدام ها به بیننده احساسی از وسعت و امنیت برخلاف متراژ کوچک بنا منتقل میشود .

 

اینکار باعث شد مشتری ها در نگاه اول عاشق خانه مورو دا مانتگیا شوند . در اولین ارائه پروژه ایده و مزایای این گونه پاسیو هارا به خاطر بسپارند.

 

 

 اطلاعات بنا:

 

معمار پروژه :                                                LEIVA Arquitetura

مساحت بنا:                                                      ۷۵ متر مربع

  عکاس:                                                      Gabreil Konatrth     

معماران ارشد :                                 Natasha Serena ، Larissa Wolf

جهت مشاهده نمونه کاره‌ای گروه معماری ظفر اینجا کلیک کنید، همچنین جهت مشاوره تلفنی و رزرو وقت مشاوره با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۸۸۶۳۲۷۰۸

https://www.archdaily.com/office/leiva-arquitetura?ad_name=project-specs&ad_medium=single

By maedeh fatehi|۱۴۰۰/۲/۲۱ ۰:۳۹:۳۲اردیبهشت ۱۸ام, ۱۴۰۰|دکوراسیون داخلی|۰ Comments