خصوصیات آشپزخانه کلاسیک

//خصوصیات آشپزخانه کلاسیک

خصوصیات آشپزخانه کلاسیک

قطعا بارها عبارت ” آشپزخانه کلاسیک” به گوش شما خورده است. بیشتر ما فکر می کنیم هر آشپزخانه ای که کمی سنتی بوده و دارای لوازم چوبی زیادی باشد کلاسیک است. اما این نوع از آشپزخانه ها خصوصیات و مشخصه های خاصی دارند که طراحان با استفاده از آن طرح کلی  را اجرا می کنند. حال در این مقاله با خصوصیات آشپزخانه کلاسیک آشنا می شویم. لازم به یادآوری است، در صورت تمایل می توانید مقاله ما را در مورد کابینت های کلاسیک مطالعه نمایید.

خصوصیات آشپزخانه کلاسیک

خصوصیات آشپزخانه کلاسیک

کابینت های سفید یا کرم رنگ : همانطور که در مقاله قبلی راجع به کابینت های کلاسیک ذکر کردیم، معمولا این نوع کابینت ها به رنگ سفید، کرم و یا بژ طراحی می شوند تا به راحتی بتوان آنها را با اسباب دیگر آشپزخانه منطبق نمود. این رنگ ها همیشه تازگی دارند و هیچ گاه از مد نمی افتند. از نظر روان شناسی، این رنگ ها حس آرامش را در ذهن انسان تداعی می کنند.

جزئیات ساخت ساده : جزیره هایی که پایه دارند، قرنیز های پایین کابینت، لبه های چوبی بالای کابینت و کابینت مخصوص هود آشپزخانه چیز هایی هستند که معمولا در یک آشپزخانه کلاسیک مشاهده می کنید. اما با این تفاوت که جزئیات در عمق است نه در سطح. بیشتر جزئیات نهفته و ساده است.

صفحه های کابینت مشکی رنگ

رنگ های سیاه و سفید با این نوع طراحی اجین شده اند. به طور کلی انتخاب رنگ بندی آشپزخانه های کلاسیک یا بر اساس تضاد است یا بر اساس هارمونی. اگر بر اساس تضاد رنگ بندی انتخاب شود، بهتر از سنگ های گرانیت یا کوارتز مشکی براق استفاده کنید تا تضادی زیبا و حسی طبیعی را منتقل کنید.

خصوصیات آشپزخانه کلاسیک

سنگ مرمر سفید به عنوان صفحه کابینت

همانطور که در مورد قبلی ذکر کردیم، انتخاب رنگ بندی آشپزخانه های کلاسیک یا بر اساس تضاد است یا بر اساس هارمونی. شما می توانید از مرمر سفید به عنوان صفحه کابینت یا جزیره خود استفاده کنید و آن را تبدیل به یک نقطه کانونی نمایید.

خصوصیات آشپزخانه کلاسیک

کاشی های لعابی سفید

مهم نیست کاشی های دست ساز یا کارخانه ای، لبه دار یا بی لبه و یا هر نوع خاصی از آن باشد. مهم این است که کاشی های سفید لعابی جزء خصوصیات آشپزخانه کلاسیک به حساب آمده و بهتر است از اندازه ۳ در ۶ استفاده کنید.

درب های ساده، نه خیلی مدرن و نی خیلی پر آب و تاب : یکی دیگر از خصوصیات آشپزخانه کلاسیک استایل درب های کابینت آن است. در انتخاب درب کابینت خود دقت کنید. درب های تخت و یا درب هایی که از بالا باز می شوند منحصر به کابینت های مدرن هستند و نباید در این نوع آشپزخانه استفاده شوند. درب هایی ساده که معمولا لبه های منحنی شکل دارند برای زیبایی این نوع فضا مناسب است.

رنگ های طبیعی

هیچ الزامی در این وجود ندارد که تنها رنگ های مجاز در آشپزخانه های کلاسیک فقط سفید و سیاه هستند. اما ترکیب این دو رنگ هیچ وقت قدیمی نمی شود و ظاهر کلاسیک فضای شما را حفظ می کند. اگر به دنبال اضافه کردن رنگی به این فضا هستید، بهتر است از رنگ های طبیعی استفاده کنید. شما می توانید کاشی های خود را تیره رنگ انتخاب کنید و دوغاب بین آنها را سفید بزنید و از طرفی چهار چوب جزیره را به رنگ تیره و صفحه آن را روشن انتخاب کنید.

سایه روشن های مختلف رنگ قهوه ای هم بعضا در طراحی کابینت های کلاسیک دیده می شوند. می توانید از یک جزیره قهوه ای سوخته با صفحه مرمر سفید نیز در این طراحی استفاده کنید.

خصوصیات آشپزخانه کلاسیک
خصوصیات آشپزخانه کلاسیک

انعطاف پذیری

یکی از نکات جالب توجه در مورد آشپزخانه های کلاسیک این است که به راحتی می توانند تغییر شکل دهند. فقط کافیست نوع یا اسباب نور پردازی را عوض کنید و یا حتی از یک سری اثاثیه مدرن در آن استفاده کنید تا تبدیل به یک آشپزخانه مدرن شود.

By Koorosh Design|۱۳۹۷/۵/۱۸ ۱۰:۴۸:۲۴بهمن ۵ام, ۱۳۹۶|دکوراسیون داخلی|۰ Comments