خواب راحت در اتاق‌خواب آبی

//خواب راحت در اتاق‌خواب آبی

خواب راحت در اتاق‌خواب آبی

خواب جزء عناصر حیاتی انسان به حساب می آید. اگر خواب کافی نداشته باشید، اکثر فعالیت های حیاتی، فیزیکی و فکری شما دچار تداخل می گردد. روش های مختلفی برای داشتن خوابی آرام توسط پزشکان و صاحب نظران توصیه می شود. در بین نظرات نباید نظراتی که در مورد تاثیر رنگ اتاق‌خواب آبی بر کیفیت خواب شما است غافل بود.

رنگ اتاق‌خواب آبی مایه آرامش و سرشار از زندگی و نشاط است. برای دکوراسیون اتاق خواب مینیمال و مدرن، استفاده از رنگ آبی روشن مناسب است.زیرا ما را به یاد آسمان و دریا می اندازد که این امر موجب آرامش می شود. رنگ های آبی های تیره تر نیز رنگ های بسیار فاخری هستند و با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ می شوند.

ترکیب رنگ سفید در کنار انواع رنگ های آبی ترکیب رنگی بی نظیری را ایجاد می کند. طراحان دکوراسیون داخلی، این نوع ترکیب رنگی را می پسندند زیرا سرشار از انرژی و زندگی است. این ترکیب رنگی برای اتاق خواب مستر نیز مناسب است. دکوراسیون اتاق خواب آبی و سفید موجب شاد و خنک به نظر رسیدن فضای اتاق می شود. اگر مایل به استفاده از چنین ترکیب رنگی هستید بهتر است از رنگ آبی برای همه ی دیوار ها استفاده نکنید زیرا انرژی مثبت موجود در محیط را کاهش می دهد..

تاثیر اتاق‌خواب آبی بر شما چیست؟

آّبی رنگ دریا، رنگ آسمان و به صورت کلی رنگی آرامش بخش است. این موضوع کاملا از نظر علمی ثابت شده و هیچ شکی در آن نیست. ترکیب آبی با سفید و سبز در فضای اتاق خواب شما، تجربه ای بینظر از آرامش را به شما هدیه می دهد. در مورد ترکیب رنگ توصیه می شود که از آبی به عنوان رنگی اصلی و از رنگ های سبز و سفید به عنوان مکمل استفاده کنید. آبی طیف های گسترده ای را در بر دارد، از رنگ های تیره سرمه ای تا رنگ های لاجوردی و فیروزه ای جزء طیف های سایه روشن این رنگ به حساب می آیند. بهتر است از طیف های مختلف این رنگ استفاده کنید تا دچار یکنواختی فضا نشوید.

برای طراحی دکوراسیون اتاق های کوچک آبی با متراژ و فضای کم، می توان از رنگ آبی روشن برای تمام دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد .بهتر است که کاربرد رنگ های آبی تیره تر را در چنین فضاهایی محدود کرده و فقط برای قسمتی از دکوراسیون اتاق‌خواب آبی مثل دیوار، مبلمان و یا روتختی استفاده شود. اما برای اتاق خواب هایی با متراژ بالا می توان فضای بیشتری را به رنگ آبی اختصاص داد. به کاربردن رنگ آبی در کنار لوازم چوبی، کفپوش چوبی و یا رنگ قهوه ای، نتیجه فوق العاده ای دارد. زیرا رنگ چوب و رنگ قهوه ای با فضای آبی رنگ اتاق خواب در تضاد است، گرمای دلنشینی به محیط می بخشد.

جهت مشاهده نمونه کار های گروه معماری ظفر اینجا کلیک کنید، همچنین جهت مشاوره تلفنی و رزرو وقت مشاوره با شماره تلفن ۰۲۱۲۶۷۰۲۸۰۱ تماس حاصل فرمایید.

منبع

 

 

By mobina chamanpardaz|۱۳۹۹/۱۰/۱۵ ۱۷:۳۵:۱۵دی ۱۴ام, ۱۳۹۹|دکوراسیون داخلی|۰ Comments