قرمز رنگ انرژی، اشتیاق شدید و تحرک

//قرمز رنگ انرژی، اشتیاق شدید و تحرک

قرمز رنگ انرژی، اشتیاق شدید و تحرک

رنگ قرمز رنگی گرم و در مقایسه با رنگ های دیگر حس قدرت بیشتری را در ما ایجاد می کند. رنگ قرمز انرژی زا است و احساس و عواض ما را تحرک نموده و باعث و ما را به سمت جنب و جوش سوق می دهد.

این رنگ باعث تقویت حس رهبری و جاه طلبی در انسان می شود و برای کسانی که دچار کمبود اعتماد به نفس هستند رنگی بسیار مناسب است، زیرا که قدرت زیادی در تصمیم گیری به آنها می دهد. این رنگ زیبا توان فیزیکی ما را بیدار کرده و انرژی را در رگ های ما جاری می سازد.

بر خلاف آنچه عوام مردم تصور می کنند، رنگ قرمز نماد عشق نبوده و رنگ صورتی نشان دهنده عشق و احساسات پاک است. از دید منفی این رنگ باعث عصبانیت و میل به تخریب در افراد نیز می شود و این از سر انرژی شدیدی است که این رنگ در دل خود دارد.

همچنین این رنگ باعث تحریک اشتها می شود و از این رو از قرمز در رستوران ها به این منظور استفاده شایان توجهی می شود. اگر میخواهید از قرمز استفاده کنید، باید کاملا محتاط عمل نمایید. استفاده زیاد از این رنگ بیشتر باعث ایجاد تشدید اعصاب می گردد در حالی که استفاده کم از این رنگ باعث ایجاد حس بدی می شود.

در فرهنگ آسیای شرقی مثل چین، قرمز نماد خوش شانسی است. در زمان های قدیم از رنگ قرمز به عنوان رنگ لباس عروس استفاده می نمودند که در طول تاریخ این رنگ با سفید جایگزین شده. در فرهنگ هند، قرمز نماد پاکی بوده و از آن در مراسم عروسی به کرات استفاده می شود.

رنگ قرمز

حس های مثبت و منفی رنگ قرمز

رنگ قرمز

اثرات مثبت: باعث جنب و جوش، انرژی و سرعت می شود، جلب توجه می کند، مدعی و بی پرواست، محرک و هیجان انگیز، القا کننده حس شجاعت، اشتها آور.

اثرات منفی:  ایجاد حس استبداد و خشم، گاهی حس خسته کنندگی، کم صبری، توحش و خود رایی

در کل قرمز نشان دهنده انرژی، جنب و جوش، میل و اشتیاق شدید است

انرژی: رنگ قرمز باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون و ترشح آدرنالین در بدن می شود و از این رو به عنوان رنگی انرژی زا مطرح می گردد.

جنب و جوش: قرمز باعث افزایش جن و جوش و تحرک می شود.

میل : معمولا استفاده از این رنگ باعث ایجاد تمایل به مسائل مختلف می شود، مثلا افزایش میل به غذا

اشتیاق شدید: قرمز نماد احساسات افراطی است. مثلا عشق یا نفرت افراطی. خشم یک اشتیاق منفی به حساب می آید.

اثرات رنگ قرمز

تحریک: این رنگ باعث تحریک احساسات افراطی در عشق، شوق، نفرت و یا حتی کینه جویی در ما میشود. اگر می خواهید به اتاق خود انرژی بیشتری دهید از قرمز استفاده کنید اما به اینکه توجه نمایید که استفاده افراطی از این رنگ نیز نتیجه عکس می دهد.

مشوق و هیجان انگیز: این رنگ احساسات ما را طوری تحریم می کند که ما را به تحرک و انجام کار های خود سوق می دهد.

جذاب: این رنگ توجه ها را به خود جلب می کند و در عین حال به عنوان هشداری در مقابل خطر نیز محسوب می شود. به همین دلیل است که چراغ راهنمایی از رنگ قرمز برای ایست استفاده می کند. رنگ بین المللی خطر، رنگ قرمز است.

مدعی و مهاجم: جالب است بدانید طی تحقیقات انجام شده، حتی رانندگان ماشین های قرمز حس تهاجمی تری نسبت به وقتی دارند که ماشین هایی با رنگ های دیگر را می رانند. پس اگر ماشینتان قرمز است، بیشتر احتیاط کنید!

رنگ قرمز
By Koorosh Design|۱۳۹۶/۱۰/۱۰ ۱۲:۱۸:۵۲دی ۱۰ام, ۱۳۹۶|دکوراسیون داخلی|۰ Comments