روانشناسی رنگ قهوه ای

//روانشناسی رنگ قهوه ای

روانشناسی رنگ قهوه ای

قهوه ای رنگ امنیت و ثروت. رنگ قهوه ای رنگی جدی، خاکی، نشان دهنده ثبات و پشتیبانی است. این رنگ حس پشتیبانی از خانواده و خانواده دوستی، حس مسئولیت و جدی بودن را در وجود ما بر می انگیزد. این رنگ ما را ترغیب می کند که به امنیت و حس تعلق با خانواده دست پیدا کنیم.

قهوه ای معمولا در هر چیزی به کیفیت آن چیز بر می خورد. استفاده از رنگ قهوه ای در خانه بسیار توصیه می شود زیرا باعث ایجاد حس آرامش و امنیت در آن می شود از نقطه نظر منفی، بعضا اعتقاد دارند که این رنگ باعث فقر می شود.

قهوه ای باعث صمیمیت بیشتر بین اعضای خانواده می شود. رنگ قهوه ای رنگ وفاداری، صداقت و وابستگی است. از نظر روان شناسی رنگ ها، قهوه ای وفادار، اصیل و با وقار بوده و نشانه سخت کوشی، مهارت و قابل اطمینان بودند است.

استفاده از رنگ قهوه ای در مبلمان و دکوراسیون داخلی
رنگ قهوه ای

از نظر حسی این رنگ حساس و گرم بوده و حس آرامش و اطمینان را به ما منطق می کند. از نظر عملی هم باید بگوییم که کثیفی را خیلی دیر تر از رنگ های دیگر نشان می دهد! قهوه ای رنگی کاملا احساسی بوده و استرس را از فضا دور می کند. این رنگ زیبا اصلا به دنبال خود نمایی نیست و به رنگ های دیگر اجازه می دهد تا خود نمایی کند. از این رو رنگی متواضع و ملایم محسوب می شود.

قهوه ای حس بلوغ و قدرت را در ما تقویت کرده و ما را متکی به نفس می کند. از بعضی جهات رنگی کسل کننده است، به همین خاطر بهتر است با رنگ های زرد و نارنجی ترکیب گردد. جالب است بدانید از نقطه نظر روان شناسی نمی توان رنگ قهوه ای را به تنهایی بررسی نمود و در ترکیب با رنگ های دیگر است که معنا می گیرد.

اثرات مثبت و منفی رنگ قهوه ای

مثبت: کاربردی، بی خطر، صمیمی، خانوادگی، با ثبات، سازنده، پشتیبان، راحت، قابل اطمینان، محافظ، تقویت کننده، حسی، حساس، گرم، قابل اندازه گیری، صادق، بی ریا و ظریف

منفی : راکد، کسل کننده، کم گرا، ماده گرا، بدون شادی، عدم اغوا کنندگی، قابل پیشبینی، ارزان و خسیس

استفاده از رنگ قهوه ای در مبلمان و دکوراسیون داخلی
استفاده از رنگ قهوه ای در مبلمان و دکوراسیون داخلی

قهوه ای نشانه چه چیز هایی است؟

ثبات: ایجاد حس آرامش، ثبات و امنیت

سازنده: ما را به دسته بندی و سازمان بندی ترغیب می کند

طبیعی: این رنگ با خاک، زمین و سلامت در ارتباط است.

استفاده از رنگ قهوه ای در مبلمان و دکوراسیون داخلی
رنگ قهوه ای

اثرات رنگ قوه ای

آرامش بخش: رنگی حسی و گرم، دوستانه و صمیمی. قهوه ای ما را در آرامش و امنیت غرق می کند.

محافظ: این رنگ فضایی ایمن را برای خانواده و دوستان فراهم می کند.

ماده گرایی: ما را ترغیب به ثروت اندوزی و امنیت مادی می کند.

By Koorosh Design|۱۳۹۷/۵/۱۵ ۱۴:۱۹:۰۳بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۶|دکوراسیون داخلی|۱ Comment