روان شناسی رنگ بنفش در اتاق خواب

//روان شناسی رنگ بنفش در اتاق خواب

روان شناسی رنگ بنفش در اتاق خواب

اعتقاد روان شناسی رنگ ها بر این است که با رنگ های خاص می توان روحیات مختلف را در وجود افراد ایجاد کرد. هر رنگی حسی خاص را در وجود هر کس بر انگیخته می کند.استفاده از رنگ های مختلف مخصوصا خانه یا محل کار که زمان زیادی را در آن هستیم، بسیار حائز اهمیت است. در روان شناسی رنگ ها استفاده بیش از حد یک رنگ باعث بروز مشکلات احساسی و روانی و یا بی خوابی در افراد می شود. رنگ سلطنتی بنفش از جمله رنگ هایی با اثرات مثبت، زیبا و خیره کننده محسوب می شود. بنفش در این بین جزء دسته رنگ های سلطنتی به حساب آمده و زیبایی خیره کننده ای دارد. اما اکر تمایل دارید از دکوراسیون بنفش در اتاق خواب دختر خود استفاده کنید با ما همراه باشید.

روان شناسی رنگ بنفش در اتاق

بنفش معمولا نماد ثروت و اصالت است. در زمان های قدیم از این رنگ پارچه برای نشان دادن ثروت و فخر فروختن به دیگران استفاده می کردند. در قرن ۱۵ میلادی، مردم شهر باستانی Phoenicia  اولین بار رنگ بنفش را از پوسته حلزون دریای به دست آورند. این رنگ فقط در زمان باستان نشانه اصالت و ثروت نبوده.در سال ۱۹۵۳ رنگ مخصوص ملکه الیزابت دوم به حساب می آمد. بنفش نماد هوش و درایت و ارتباط با ماورا داشتن نیز محسوب می شود.

اگر میخواهید بنفش را به عنوان رنگ غالب دکوراسیون دختر خود انتخاب کنید، باید بگوییم که انتخابی به جا و عالی ای محسوب می شود. رنگ بنفش به شدت در روحیه دختران تاثیر مثبتی می گذارد. از طرفی بنفش یکی از مکمل ها و شاید هم گروهی های رنگ صورتی به حساب می آید که رنگی دخترانه محسوب می شود. شما می توانید بنفش را با صورتی، یاسی و سفید ترکیب کنید و از زیبایی آن کمال لذت را ببرید.

ایده پردازی

ایده های مختلفی برای استفاده از دکوراسیون بنفش در اتاق خواب دختر ها وجود دارد. در اینجا برای شما عزیزان نمونه هایی از این طراحی را به شما ارائه می دهیم تا از انواع آن بیشتر آگاه شوید.

منبع

By mobina chamanpardaz|۱۳۹۹/۱۰/۲۱ ۱۷:۴۱:۵۴دی ۲۱ام, ۱۳۹۹|دکوراسیون داخلی|۰ Comments