آیا قرمز برای دکوراسیون اتاق پسر مناسب است؟

//آیا قرمز برای دکوراسیون اتاق پسر مناسب است؟

آیا قرمز برای دکوراسیون اتاق پسر مناسب است؟

قرمز و پسران

معمولا در اتاق خواب پسران بیشتر از رنگ آبی استفاده می کنند. از زمان باستان آبی نماد پسر و قرمز نماد دختر بوده است. اما در بعضی موارد پیش می آید که دکوراسیون کلی خانه شما با تم قرمز طراحی شده! شما مایلید که قرمز در اتاق خواب پسر شما نیز دیده شود. این اصلا موردی ندارد. شما می توانید با انتخاب ترکیب مناسب و همچنین میزان استفاده استاندارد، دکوراسیونی زیبا و پسرانه داشته باشید.

درباره قرمز بیشتر بدانیم

رنگ قرمز رنگی گرم و در مقایسه با رنگ های دیگر حس قدرت بیشتری را در ما ایجاد می کند. رنگ قرمز انرژی زا است و احساس و عواض ما را تحرک میکند.

این رنگ باعث تقویت حس رهبری و جاه طلبی در انسان می شود. این رنگ برای کسانی که دچار کمبود اعتماد به نفس هستند رنگی بسیار مناسب است. زیرا که قدرت زیادی در تصمیم گیری به آنها می دهد. این رنگ زیبا توان فیزیکی ما را بیدار کرده و انرژی را در رگ های ما جاری می سازد.

بر خلاف آنچه عوام مردم تصور می کنند، رنگ قرمز نماد عشق نیست. رنگ صورتی نشان دهنده عشق و احساسات پاک است. از دید منفی این رنگ باعث عصبانیت و میل به تخریب در افراد نیز می شود . این از سر انرژی شدیدی است که این رنگ در دل خود دارد.

پیشنهاد میکنم مطلب روان شناسی رنگ ها را بخوانید

همچنین این رنگ باعث تحریک اشتها می شود ! از این رو از قرمز در رستوران ها به این منظور استفاده شایان توجهی می شود. اگر میخواهید از قرمز استفاده کنید، باید کاملا محتاط عمل نمایید. استفاده زیاد از این رنگ بیشتر باعث ایجاد تشدید اعصاب می گردد. در حالی که استفاده کم از این رنگ باعث ایجاد حس خوبی می شود.

در فرهنگ آسیای شرقی مثل چین، قرمز نماد خوش شانسی است. در زمان های قدیم از رنگ قرمز به عنوان رنگ لباس عروس استفاده می نمودند که در طول تاریخ این رنگ با سفید جایگزین شده. در فرهنگ هند، قرمز نماد پاکی بوده و از آن در مراسم عروسی به کرات استفاده می شود.

پس مراقب باشید، زیرا استفاده نا مناسب از این رو باعث پرخواش گری و تند خو شدن پسر شما می گردد.

عکس از : AD

استفاده از قرمز در اتاق خواب پسر ها

جالب است بدانید در زمینه اتاق پسران، برای رنگ قرمز مکمل های بسیار زیادی وجود دارد. با انتخاب رنگ آبی می توانید تضادی جالب خلق کنید، با رنگ طوسی، انرژی قرمز را مهار کنید و با رنگ مشکی، حس اسرار آمیز بودن پسران را ارضا نمایید. رنگ کرم نیز مکملی مناسب به حساب می آید. بسته به گروه سنی و سلیقه پسرتان می توانید یکی از این تم ها را انتخاب کنید. اما سعی کنید تا حداقل استفاده را از این رنگ داشته باشید و ترجیحا آن را با رنگ های آرامش بخشی مثل سفید، آبی یا سبز ترکیب نمایید. اگثر کودک شما بیش فعال است از رنگ قرمز استفاده نکنید، مخصوصا از ترکیب آن با رنگ های زرد و نارنجی به شدت پرهیز نمایید.

نمونه هایی از طراحی قرمز اتاق خواب پسران

خوب، دامنه مکمل های رنگ قرمز زیاد شد و از این رو انتخاب را سخت کرد. از این رو ما نمونه هایی از دکوراسیون قرمز در اتاق خواب پسر ها را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را در این راستا داشته باشید.

By mobina chamanpardaz|۱۳۹۹/۸/۲۸ ۱۷:۳۱:۰۴آبان ۲۲ام, ۱۳۹۹|دکوراسیون داخلی|۰ Comments