نحوه تبدیل یک اتاق کوچک به یک اتاق مطالعه

//نحوه تبدیل یک اتاق کوچک به یک اتاق مطالعه

نحوه تبدیل یک اتاق کوچک به یک اتاق مطالعه

گاهی ممکن است برای خواندن ، کار یا رویاپردازی به مکانی آرام احتیاج داشته باشید. یک فضای مطالعه خانگی می تواند فضای آرام را فراهم کند. تبدیل یک اتاق کوچک در خانه به اتاق کار دشوار نیست. ابتدا تصمیم بگیرید که چه کسی از مطالعه در منزل و فعالیتهایی که برای انجام آنها نیاز دارد استفاده میکند. یک مطالعه خانگی که هم کودکان و هم بزرگسالان از آن استفاده می کنند متفاوت از مطالعه ای است که منحصراً توسط بزرگسالان انجام می شود. فضای کف موجود را اندازه گیری کنید تا اندازه و مقدار مبلمان را برای مطالعه انتخاب کنید. در صورت تمایل سیم کشی را نور مورد نیاز فضا انجم دهید .  همچنین بودجه ای را که با آن احساس راحتی می کنید کنار بگذارید و به آن پایبند باشید.

 

دیوارها و پنجره های اتاق مطالعه

یک رنگ جدید  به دیوارها بزنید تا به اتاق مطالعه جلوه تازه ای ببخشد. سفید ملایم ، خاکستری روشن و بژ خامه ای ، زمینه خنثی را برای هر سبک دکور فراهم می کند. رنگهای روشن تر در یک رنگ به بازتاب نور طبیعی و مصنوعی کمک می کند و فضا را بزرگتر نشان می دهد. با رنگ آمیزی سقف با رنگی یک یا دو درجه روشن تر از رنگ دیوار ، ارتفاع بصری سقف را بلندتر کنید. نصب پرده های چوبی بر روی پنجره ها به شما امکان می دهد میزان و جهت نور طبیعی وارد اتاق کار خود را تغییر دهید. آنها همچنین حریم خصوصی را در شب فراهم می کنند و  همچنین می توانند به طور کامل بسته شوند تا جلوی اشعه گرم خورشید را بگیرند.

 

مبلمان بزرگسالان

دو صندلی راحت برای بزرگسالان به منظور استراحت یا نوشیدن یک فنجان قهوه اضافه کنید. یک میز بین صندلی ها قرار دهید تا فنجان قهوه خود را روی آن قرار دهید. در صورت نیاز به تخت خواب اضافی برای میهمانان شبانه ، به جای صندلی ها یک جای خواب اختصاص دهید یا از مبلمان تخت خواب شو استفاده کنید . یک میز چند عملکردی برای این فضا بسیار مناسب است .

 

مبلمان کودک

کودکان کوچکتر ممکن است برای گسترش پروژه های مدرسه به میز ، صندلی و میز کار کوتاه تری نیاز داشته باشند. یک میز و صندلی تاشو که بتوان پس از استفاده آن را جمع کرد و از فضای کف استفاده کرد . صندلی هایی با ارتفاع قابل تنظیم می توانند به گونه ای قرار بگیرند که کودکان در حال رشد را در خود جای دهند. کودکان بزرگتر ممکن است از فضای مطالعه خود قدردانی کنند. برای استفاده بهینه از یک منطقه کوچک ، یک شلف  را بالای میز دانشجویی قرار دهید.

 

ذخیره سازی اتاق مطالعه 

محل های ذخیره عمودی به فضای کف زیادی احتیاج ندارند و برای یک اتاق مطالعه کوچک ایده آل هستند. یک دیوار کامل از کابینت های داخلی تا سقف ، با کشوها ، قفسه ها و باکس ها فضای کافی برای وسایل صنایع دستی ، کتاب ها ، وسایل مدرسه و سایر وسایل را فراهم می کند. برای پنهان کردن وسایل کوچک ، باکس ها را روی قفسه ها قرار دهید قفسه های باز و درهای شیشه ای فضای بصری کمتری را اشغال می کنند و باعث می شوند فضای اتاق بزرگتری داشته باشد

 

تجهیزات جانبی

با یک فرش  به محل کار خود رنگ ، راحتی و بافت اضافه کنید. آنها در اندازه ها و سبک های مختلف متناسب با هر فضای کف و سبک تزئینات موجود هستند. چند بالش بزرگ اضافه کنید تا یک مکان دنج برای خواندن و آرامش کودکان کوچک ایجاد کند. چیدمان عکس های سیاه و سفید را روی دیوار آویزان کنید تا به یک اتاق مطالعه مدرن تر ، علاقه بصری را اضافه کنید. یک چاپ منظره قاب دار می تواند به دکوراسیون سنتی رنگ ببخشد. چراغ های میز و لامپ را به منظور ایجاد نور هدفمند برای مطالعه و میز کار اضافه کنید.

By parisa movahedi|۱۴۰۰/۳/۶ ۱۴:۵۵:۲۵خرداد ۶ام, ۱۴۰۰|دکوراسیون داخلی|۰ Comments