چه رنگ‌هایی باهم ست می‌شوند؟

//چه رنگ‌هایی باهم ست می‌شوند؟

چه رنگ‌هایی باهم ست می‌شوند؟

یکی از معیارهای زیبایی دکوراسیون منازل رنگها است. انتخاب رنگ‌هایی که در کنار هم قرار می‌گیرند یکی از مسائل مهم درزمینه ی چیدمان است. ما در این مطلب قصد داریم به این سؤال علاقه‌مندان به طراحی دکوراسیون پاسخ دهیم که چه رنگ‌هایی باهم ست می‌شوند؟ پس با گروه ظفرهمراه شده و با انواع ترکیب رنگ‌ها آشنا شوید.

چه رنگ‌هایی باهم ست می‌شوند؟

رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی منازل اهمیت فراوانی دارند؛ اما بسیاری از افراد عادی، اطلاعی از روش صحیح ست کردن رنگ‌ها با یکدیگرندارند. دانستن نکاتی درزمینهٔ هارمونی رنگ‌ها به انتخاب‌های شما درزمینهٔ مختلف ازجمله ست کردن لباس و دکوراسیون منزل کمک می‌کند. دانستن این نکات به‌صورت اصولی به شما کمک می‌کند تا بفهمید که چه رنگ‌هایی باهم ست می‌شوند

اصول ابتدایی انتخاب رنگ و ست کردن رنگ‌ها

پیدا کردن رنگ مناسب برای اتاق‌های مختلف اولین نکته‌ای است که باید مشخص بشود. راه‌حل این مسئله در دستان شماست. برای یافتن رنگ موردعلاقه و مناسب باید فضای منزل خود را به‌صورت کلی در نظر بگیرید و با اعتماد به احساس خود و با توجه به علایق، رنگ موردنظر خود را انتخاب کنید.

نکاتی که باید برای انتخاب رنگ مناسب مدنظرقرار دهید:

  1. هر رنگ در فضاهای گوناگون آثار متفاوتی دارد. به‌عنوان‌مثال رنگ‌های سبز و آبی به دلیل اینکه سبب ایجاد آرامش درونی در فرد می‌شوند، ازنظر روانشناسی به‌عنوانرنگ مناسب اتاق‌خواب مناسب‌تر هستند. پس قبل از انتخاب رنگ مناسب، از تأثیراتی که رنگ‌ها بر روان انسان می‌گذارند آگاه شوید.
  2. درصورتی‌که می‌خواهید فضای اتاقتان بزرگ به نظر برسد، سعی کنید ازرنگ‌های روشن استفاده کنید؛ اما برخی از افراد برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی، ترجیح می‌دهند از رنگ‌های تیره استفاده کنند. یکی از محاسن استفاده از رنگ‌های تیره برای دیوارها این است که ارتفاع سقف اتاق را بیشتر نشان داده و حس بدی را منتقل نمی‌کند.
  3. استفاده از چندرنگ برای دیوارهای اتاق است که می‌تواند به وسیع نشاندادن اتاق کمک کند.
  4. رنگ تابلوها و وسایلی است که قصد دارید روی دیوار نصب کنید. سعی کنیدرنگی را انتخاب کنید که بین رنگ تابلوها و رنگ دیوارها هارمونی وجود داشته باشد.
  5. پس‌ازاینکه ست ترکیب رنگ خود را انتخاب کردید، بهتر است برای ایجادارتباط بیشتر بین وسایل، از یک رنگ حداقل در دو جای اتاق استفاده کنید.
  6. بهتر است برخی از وسایلی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند مانند پرده و مبل، یکی از سه حالت خنثی‌کننده، مکمل یا مشابه را داشته باشند. 
برای خواندن
مفاهیم خنثی، مکمل و مشابه بر روی لینک زیر کلیک کنید.
By maryam jalali|۱۳۹۸/۴/۹ ۱۵:۲۳:۰۴خرداد ۳۰ام, ۱۳۹۸|دکوراسیون داخلی|۱ Comment