چگونه از چرخ رنگ استفاده کنیم؟

//چگونه از چرخ رنگ استفاده کنیم؟

چگونه از چرخ رنگ استفاده کنیم؟


منظور از چرخ رنگ دایره‌ای است که در آن رنگ‌ها بر اساس اصول  و قواعد تئوری رنگ‌ها در کنار هم قرارگرفته‌اند وویژگی‌های هر رنگ با کناری خود دارای یک بخش اشتراکی است. این چرخ در ادامه بررسیترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل بسیار به کار گرفته خواهد شد.

مانند یادگیری قواعد ریاضی در سال‌هایابتدایی مدرسه که اصول و قواعد شمارش و حساب را به شما آموزش می‌دادند، به‌منظور تبدیل‌شدن به یک دکوراتور یا طراح سطح بالا یا متوسط، نیاز است که قواعد اساسی و پایه‌ای درمورد رنگ‌ها را یاد گرفته و به کار ببندید. به‌سادگی این چرخ یک نمایش دیداری ازچگونگی ترکیب رنگ‌های اصلی و تشکیل رنگ‌های ترکیبی را به نمایش درمی‌آورد. باآشنایی با این چرخ دیگر حدسیات جایی در میان افکار شما به‌منظور ترکیب رنگ‌هانخواهد داشت و شما با قاطعیت خروجی ترکیب دو یا چندرنگ را ادعا خواهید کرد. بیشتررنگ‌ها از این ۱۲ رنگ موجود پدید می‌آیند اما با ادامه همین ترکیب‌ها و حرکت به سمت تاریکی یا روشنی رنگ، بی‌نهایت ترکیب جدید حاصل خواهد شد.

 درصورتی‌ که یادگیری یا به خاطرسپردن این مجموعه رنگی برای شما سخت و دشوار است باید به شما نوید بدهیم که سایت‌های بسیاری در این زمینه در حال فعالیت هستند که شما را از حفظ کردن و به خاطر سپردن جزییات نجات می‌دهند. کار از آنچه گفته شد نیز ساده‌تر شده و با انتخاب‌های دیجیتالی پیش از ترکیب رنگ‌های واقعی خروجی یا نتیجه موردنظر شما به نمایش درخواهدآمد.

اگر میخواهید بدانید چه رنگ هایی باهم ست میشوند ، پیشنهاد می‌کنیم برروی لینک زیر کلیک کنید.

By maryam jalali|۱۳۹۸/۴/۲۲ ۱۰:۴۸:۲۰تیر ۶ام, ۱۳۹۸|دکوراسیون داخلی|۰ Comments