۴ پارامتر جذاب برای نورپردازی نشیمن

//۴ پارامتر جذاب برای نورپردازی نشیمن

۴ پارامتر جذاب برای نورپردازی نشیمن

نشیمن فضایی با کاربرد های مختلف است و از این رو فضایی مهم و کلیدی در هر خانه ای محسوب می شود. بعضی ها از این فضا صرفا برای تفریح ، بعضی دیگر از آن فقط برای پذیرایی از مهمان و بعضی تنها برای یک چرت روزانه روی کاناپه و خواندن روزنامه. از این رو نورپردازی نشیمن بسیار حائز اهمیت است.

لامپ های رو میزی

معمولا لامپ های رو میزی کاربردی هستند و برای مطالعه استفاده می شوند. همچنین باید گفت که این لامپ ها  به عنوان نورپرداز ظاهری رسمی تر به فضای شما می دهند. برای ظاهری بهتر، می توانید از روشنایی های جفت استفاده کنید و آن ها را به صورت متقارن روی میز قرار دهید و در قسمت های مختلف نشمین خود قرار دهید.

 

آباژور های ایستاده

اگر میزی در نشیمن ندارید تا بتوانید روی آن روشنایی قرار دهید،از آباژور های ایستاده بلند برای نورپردازی استفاده کنید. این آباژور ها به عنوان یک اضافه کننده نور به حساب می آیند. علاوه بر خاصیت روشنایی، جنبه زیبایی خاصی به نشیمن شما می دهند. برای رفع نقاط کور در نورپردازی  میتوانید از آباژور برای نور دهی استفاده کنید.

 

روشنایی های دیوارکوب

دیوار کوب یک لایه به نورپردازی شما اضافه می کند و می تواند به نور محیط کمک کند. همچنین در دو طرف آینه و یا بالای تابلو های نقاشی می توانید دیوارکوب نصب کنید. هم یک لایه به نورپردازی خود اضافه کنید و هم نقاط کانونی. این نوع نورپردازی را به عنوان نور محیطی نمی توان در نظر گرفت و بیشتر برای تماشای تلویزیون و یا شاعرانه کردن فضا می توانید از آنها استفاده کنید.

روشنایی های آویزی

لوستر، شمعدانی و یا چلچراغ را می توان در فضای نشمین استفاده کرد و آن را به عنوان یک منبع نور محیطی اصلی در نظر گرفت. لوستر درخشش زیبایی دارد و باعث می شود چشم ها به آن خیر شود . همچنین می تواند به فضای شما عمق دهد و آن را به اندازه کافی روشن کند. فقط باید مطمئن شوید که ارتفاع سقف شما بیش از ۳ متر باشد تا سر افراد به لوستر اصابت نکند. بهتر است در فضای خود به محل های خاص توجه کنید، مثلا مبلی که برای مطالعه در نظر گرفته شده و یا فضایی که به تماشای تلویزیون اختصاص دارد .

توجه داشته باشید که حتما از کلید های تنظیم نور محیط برای هر لامپ استفاده کنید؛ با این کار می توانید در هر لحظه بر حسب نیاز نور فضا را کم و زیاد کرده و از آن لذت ببرید. این کلید ها قیمت چندانی ندارند اما تفاوت بسیار زیادی ایجاد می کنند.

 

جهت مشاهده نمونه کار های گروه معماری ظفر اینجا کلیک کنید، همچنین جهت مشاوره تلفنی و رزرو وقت مشاوره با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

۸۸۶۳۲۸۰۷_۰۲۱

 

 

 

By mobina chamanpardaz|۱۳۹۹/۱۲/۱۲ ۱۰:۵۳:۳۴اسفند ۲ام, ۱۳۹۹|دکوراسیون داخلی|۰ Comments