تی وی وال مدرن خانواده دادگسترmaryam jalali۱۳۹۷/۸/۲۰ ۱۳:۵۰:۲۵

Project Description

تی وی وال مدرن خانواده دادگستر

پروژه: تی وی وال مدرن خانواده دادگستر

طراحی: مدرن

مساحت: حدود ۲۵ متر مربع – فقط قسمت نشیمن

موقعیت: تهران – زعفرانیه

طراحی: مهندس ایمان نریمانی

سال: ۱۳۹۷

مشخصات: خانواده دادگستر طی جلسه ای با اعضای تیم آتلیه طراحی ظفر درخواست طراحی یک تی وی وال مدرن داشتند. نیاز اصلی ایشان قرار گرفتن کمد، کشو و دکور در اطراف تلویزیون بود. به نحوی که تا حد امکان سادگی طرح حفظ شود. و دیوار شلوغ به نظر نیاید. برای این منظور یک ردیف کشو و باکس به صورت خطی روی زمین قرار گرفتند. این فضاها در طراحی داخلی محلی برای قرارگرفتن دستگاه های صوتی و تصویری تعریف شدند.

در ادامه باکس هایی به صورت یک در میان، ستون عمودی ” تی وی وال مدرن خانواده دادگستر ” را تشکیل دادند. به این ترتیب فضاهای دکوراتیو هم از سمت نشیمن قابل مشاهده بود و هم از سمت پذیرایی.

مساله دیگری که معمولا اعضای تیم طراحی ظفر در طراحی تی وی وال مدرن رعایت می کنند حفظ سادگی پشت و اطراف تلویزیون است.

اعضای خانواده دادگستر اصرار به امتداد کشوهای تی وی وال مدرن تا انتهای دیوار اتاق خواب ها داشتند. این موضوع در طراحی چالش ایجاد میکرد. در صورت انجام این کار به علت عرض راهرو ورودی به خواب ها، دیگر امکان عبور و انتقال برخی وسایل مانند قطعات تخت، مبل و … به اتاق ها و بلعکس وجود نداشت. راه حلی که برای این موضوع خاص در نظر گرفتیم نصب چرخ های قفل شونده به جای پایه برای نیمه ی سمت راست کشوهای تی وی وال بود. به این شکل که در زمان های حمل و نقل کشو ها بیرون کشیده شده و بعد از اتمام کار سرجای خود قرار میگیرد.

در نهایت یک میز جلو مبلی برای پذیرایی به سبک تی وی وال طراحی شد تا با متریال انتخابی تی وی وال ساخته شود.

پس از پایان مدلینگ، رندرهای مختلفی با رنگ های متفاوت گرفته شد تا در نهایت به کارفرما امکان انتخاب راحت تر از بین متریال های مختلف و ام دی اف های موجود در بازار را بدهد.