دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه مدرن مینیمال خانواده خواجویmaryam jalali۱۳۹۷/۸/۲۰ ۱۴:۵۳:۵۴

Project Description

دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه مدرن مینیمال خانواده خواجوی

 نام پروژه: دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه مدرن مینیمال خانواده خواجوی

سبک طراحی : مدرن مینیمال

سال طراحی: ۱۳۹۶

طراح : مهندس نیما نجاری

موقعیت : تهران – سعادت آباد – خیابان ارغوان غربی

مساحت : ۱۴۰ متر مربع

 مشخصات : اواخر سال ۹۶ خانواده خواجوی احساس نیاز به بازسازی واحد خود پیدا و از گروه معماری و دکوراسیون داخلی ظفر درخواست طراحی و اجرا نمودند. پس از جلسه اولیه و معارفه در محل شوروم گروه ظفر کارشناسان مجموعه به واحد ایشان مراجعه کردند. در بازدید اولیه بارزترین مسائلی که با آن مواجه شدیم عمر زیاد ساختمان، ایراد در تاسیسات، کمبود

نور طبیعی ، کمبود نور مصنوعی و کمد و کابینت های فرسوده بود.

تاسیسات ساختمان مانند لوله های آب، سیم کشی برق، تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در اولین مرحله تعویض و نوسازس شدند.

یکی از راه های افزایش نور طبیعی جابجایی دیوارها و تغییر در پلان ساختمان بود ولی از آنجایی که این امکان فراهم نبود تیم طراحی تصمیم گرفت پوشش دیوارها، سقف، درب اتاق ها و مصنوعات چوبی و ام دی اف مانند کمد و کابینت رنگ غالب سفید داشته باشند و برای تقویت بازتاب نور در دیوار انتهای پذیرایی آینه های تراش خوده درنظر گرفتیم.

کابینت های آشپزخانه قدیمی بدنه های فلزی داشت که سراسر پوسیدگی بودند. بنابر این کابینت آشپزخانه جدید با طراحی مدرن و مینیمال، با بدنه تمام ام دی اف، درب و نمای ام دی اف هایگلاس سفید و یراق آلات بلوم اتریش کورین مشکی سندی سامسونگ جایگزین کابینت های قدیمی شد.

در طراحی جدید کابینت های آشپزخانه قانون مثلث کار رعایت شد که باعث افزایش کارایی و بهروری کاربر آشپزخانه میشود.

پخت و پز (اجاق گاز یا فر)، آماده سازی (سینک ظرفشویی) و ذخیره سازی مواد غذایی (یخچال) این مراکز اصلی و پر کار را تشکیل می دهند که هرکدام را میتوان گوشه  یک مثلث تصور کرد و خطوط  خیالی بین آنها مثلث کار آشپزخانه  را تشکیل می دهند. این  ایده به این معناست که این سه عنصر باید به صورت یک پلان مثلثی و نزدیک هم  قرار بگیرند.

دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه مدرن مینیمال خانواده خواجوی در مدت کمتر از  ماه و قبل از شروع سال ۹۷  اجرا و تحویل کارفرما گردید.