کابینت کلاسیک اختصاصى گروه ظفرKoorosh Design۱۳۹۶/۹/۲۲ ۱۶:۰۴:۱۶

Project Description

کابینت آشپزخانه کلاسیک ظفر

کابینت کلاسیک اختصاصى گروه ظفر
طراحان : فائزه سلیمانى – ایمان نریمانى
عکاس : علی بزازان
متریال : چوب بلوط کانادایى
یراق آلات : بلوم اتریش
سنگ کانترتاپ : گرانیت برزیلى
سوپرمارکت : کسبومر آلمان

بیان طرح:

در سال ۹۴ واحد کابینت آشپزخانه گروه معماری و دکوراسیون داخلی ظفر شروع به طراحی یک کابینت آشپزخانه کلاسیک اختصاصی و منحصربفرد نمود. طراحی این کابینت آشپزخانه کلاسیک شامل طراحی ستون، درب ها، طراحی تاج و پاسنگ بود. تمامی ابزارها و نقوشی که بر این کابینت نقش بسته، هویتی شرقی و تا حدودی ایرانی دارند.

اصل تناسب و هارمونی، که مهمترین اصل طراحی های کلاسیک است، از کل به جزء در تمام قسمت ها رعایت شده است.

کابینت آشپزخانه کلاسیک ظفر شامل ۴ مدل ستون کلاسیک منحصربفرد است که نمونه ی فرم و ابزار آن در هیچ کدام از کابینت های موجود در بازار وجود ندارد.

درب ها با قاب ابزار خورده ۷٫۵ سانتی متری و ضخامت بیشینه ۳٫۵ سانتیمتر، در بین تمام کابیت های کلاسیک موجود در ایران (حتی نمونه های وارداتی) رکورد دار هستند. البته این امر باعث افزایش چشمگیر مصرف چوب بلوط کانادایی در این کابینت کلاسیک شده که بی شک ارزشش را داشته. سبک ساخت درب های این کابینت نیز متفاوت از سایر درب هایی است که به صورت مرسوم در ایران ساخته می شود.

تاج کابینت آشپزخانه کلاسیک ظفر در ۲ مدل ۱۲ سانتیمتری و ۲۰ سانتیمتری طراحی و اجرا شده است. قسمت هایی که اهمیت بیشتری دارند و در واقع رئوس مثلث کار در آشپزخانه هستند دارای تاج ۲۰ سانتیمتری و سایر نقاط تاج کلاسیک ۱۲ سانتیمتری دارند.

دقت و ظرافت بسیاری که در طراحی و ساخت اجزای کابینت کلاسیک ظفر صرف گشته باعث شد تا حتی پاسنگ (پاخور) این کابینت ابزاری متفاوت و مختص خود داشته باشد.

پس از طی شدن مراحل طراحی در زمستان سال ۹۴، در بهار سال ۹۵ نوبت به مرحله ساخت رسید.

نمونه های اولیه که طراحی سه بعدی کامپیوتری داشت، توسط دستگاه CNC ابزار خوردند. ولی مورد پسند مدیران مجموعه قرار نگرفت. در نتیجه با توجه به طرح ها و نمونه ی اجرا شده ی ماشینی ستون های جدیدی توسط دست منبت کاری شدند. اجرای ابزار ستون ها با دست علاوه بر زیبایی چشمگیر باعث شد روح کلاسیک در کالبد ستون ها دمیده شود.

برای ساخت نمونه اولیه که در شوروم گروه معماری و دکوراسیون داخلی ظفر نصب شده است چوب بلوط کانادایی انتخاب شد.

شیشه های کابینت های دکوری همه حکاکی شده هستند و نقش لوزی آنها الهام گرفته از مثلث های تشکیل دهنده ی لوگوی گروه ظفر است.

قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک ظفر

نکته ی دیگری که در مورد این کابینت کلاسیک منحصربفرد مطرح است قیمت آن است.

قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک ظفر بسیار بیشتر از سایر کابینت های کلاسیک موجود در بازار ایران است. شاید بتوان کابینت کلاسیک منحصر بفرد گروه ظفر را گران ترین کابینت کلاسیک موجود در بازار دکوراسیون داخلی ایران دانست. در ادامه به برخی از عوامل تاثیرگزار در بهای این کابینت اشاره میکنیم:

  • طراحی یونیک و اختصاصی برای تک تک اجزا که علاوه بر تخصص معماری و دکوراسیون داخلی نیازمند مهارت مهندسین صنایع در این امر بود.
  • ساخت درب ها با شیوه ای کاملا متفاوت و مطابق با نمونه های لوکس خارجی است.
  • حجم چوب بلوط طبیعی که در این کابینت مصرف شده بین ۲٫۵ تا ۳ برابر بیشتر از سایر نمونه هاست.
  • از آنجایی که این نمونه کابینت به صورت اختصاصی و برای مشتریان خاص طراحی و ساخته می شود، بخش هایی که به صورت سری کاری در کارگاه های مختلف انجام میشود در کارگاه چوب ظفر حذف شده و به صورت سفارشی سازی انجام می پذیرد.