کابینت آشپزخانه مدرن خانواده حبیبیmaryam jalali۱۳۹۷/۸/۲۱ ۱۴:۲۰:۳۵

Project Description

کابینت آشپزخانه مدرن خانواده حبیبی

پروژه: کابینت آشپزخانه مدرن خانواده حبیبی

طراحی: مدرن

مساحت: حدود ۱۲ متر مربع

موقعیت: تهران – درکه

طراحی: مهندس نازنین افشار

سال: ۱۳۹۳

مشخصات: کابینت آشپزخانه مدرن خانواده حبیبی نمونه ی اجرایی یک واحد کابینت مدرن برای آپارتمان های کوچک است. با توجه به متراژ کم و فرم مستعطیلی آشپزخانه تیم طراحی باید همزمان فاکتورهای مختلف کاربردی و دکوراتیو را رعایت میکرد. کابینت این آشپزخانه کوچک همانند همه ی آشپزخانه ها باید پذیرای یخچال، سینک، اجاق گاز، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی می بود. از طرفی باید برای فر توکار هم فضایی مجزا تعریف میشد.

جایگذاری این بایدها در ادامه اهمیت بیشتری پیدا کرد. خانواده حبیبی به علت کوچک بودن فضای آپارتمان، درخواست یک کانتر صبحانه خوری منحنی، همینطور شلف و باکس های دکوراتیو را به تیم طراحی دادند. همزمان قانون مثلث کار باید در طراحی کابینت رعایت می شد. بدین منظور دیوار کاذبی از جنس خود کابینت ها ساخته شد تا یخچال را در خود قرار دهد. قرار گرفتن یخچال در آن قسمت از آشپزخانه راس مثلث کار را کامل میکرد. در زمان مهمانی ها هم امکان استفاده از یخچال بدون اینکه محتویات داخل آن در معرض دید قرار بگیرد برای کاربر فراهم می شد. در نهایت با رعایت تمام نیازهای کارفرما و توجه به زیبایی های بصری مراحل طراحی انجام شد.

کابینت آشپزخانه مدرن خانواده حبیبی پس از اتمام طراحی و آنالیزهای ساخت توسط تیم اجرایی گروه ظفر ساخته و اجرا گردید. در ساخت این کابینت مدرن از ام دی اف هایگلاس و سوپر مات اسپانیایی برای درب و نماها استفاده کردیم. یراق آلات بلوم بهترین گزینه برای اتصالات، ریل ها و جک ها بود. و صفحه کانتر تاپ به دلیل قوسی که داشت حتما باید با متریال کورین ساخته می شد.

نکته ی حائز اهمیت دیگر، طراحی ساده و بدون دستگیره این کابینت در سال ۹۳ است.

Project Details

Skills Needed: