Loading...
کابینت آشپزخانه۱۳۹۷-۵-۱۴ ۰۹:۴۶:۲۰ +۰۰:۰۰
 • رعایت مثلث کار در طراحی کابینت آشپزخانه

خدمات کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده ی دکوراسیون داخلی واحد های مسکونی می باشد.

آشپزخانه قلب خانه است. و کابینت است که به آشپزخانه معنا می بخشد.

با توجه به معماری های نوین و  پلان آزاد در فضاهای داخلی، در آینده ای نزدیک، تعریف تمام آشپزخانه در کابینت آشپزخانه خلاصه می شود.

طراحی، ساخت و اجرای کابینت آشپزخانه مبحثی کاملا تخصصی بوده و نیاز به تیم های طراحی و اجرایی حرفه ای دارد. بنابراین گروه معماری و دکوراسیون داخلی ظفر واحدی را جهت ارایه ی این خدمات به صورت کاملا مهندسی راه اندازی کرده است.

کابینت آشپزخانه ظفر گروپ

واحد کابینت آشپزخانه ی گروه ظفر

 • آتلیه طراحی

 • کارگاه ساخت و تولید

 •  تیم نصب و اجرا کابینت آشپزخانه

 آتلیه طراحی کابینت آشپزخانه

اولین گام برای داشتن کابینت آشپزخانه کاربردی و زیبا، طراحی اصولی با رعایت نکات مهندسی است.

قبل از شروع به طراحی جلساتی با کارفرما برگزار می شود.  نیازهای کاربردی و دکوراتیو به ترتیب اولویت در فرم های مخصوص طبقه بندی می گردند. سلیقه ی کارفرما ارزیابی روانشناسانه شده و براساس آن رنگ و طرح اصلی مشخص می شود.

برخی از نکات که در آتلیه طراحی کابینت آشپزخانه ظفر رعایت می شوند به شرح زیر است:

 • سبک طراحی
 • کاربردی یا دکوراتیو بودن
 • انتخاب رنگ و متریال با توجه به حس مکان
 • رعایت قانون مثلث کار در آشپزخانه
 • رعایت استانداردهای نویفرت در ابعاد و اندازه

سبک طراحی

سبک طراحی میتواند در ۳ غالب باشد

کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن مینیمال

کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک سفید

کاربردی یا دکوراتیو بودن طرح

کابینت آشپزخانه باید براساس نیازهای کارفرما طراحی و ساخته شود. پس باید به این نکته توجه کرد که کاربرد اصلی آشپزخانه چیست؟

برای مثال: خانواده ای که وسایل زیادی دارند، فضاهای کمدی بیشتری نیاز دارند. و برای خانواده ی دیگر که پخت و پز زیادی دارند داشتن فضای راحت و مناسب کار اهمیت دارد. یا زوج جوانی که زیبایی و دکوراتیو بودن فضا را به مسائل دیگر ترجیح دهند.

انتخاب رنگ و متریال با توجه به حس مکان

عکس کابینت آشپزخانه زرد رنگ با جزیره زرد رنگ

رنگ کابینت ها با توجه به متغییرهای مختلفی مانند مساحت آشپزخانه، فرم پلان، میزان نورگیر بودن، سلیقه کارفرما و…. توسط تیم طراحی انتخاب می شود. در انتخاب متریال علاوه بر همه ی متغییرهای یاد شده عاملی مثل بودجه ی کارفرما نیز اهمیت دارد.

دنیای رنگ ها روانشناسی جالبی دارد.  هرکدام از رنگ ها انرژی متفاوتی دارند. و طبیعتا تاثیرات متفاوتی هم در افراد ایجاد می کنند.

تحقیقات نشان میدهد که یک خانم خانه دار بیشترین زمان خود را در طول روز، در آشپزخانه میگذراند، بنابر این توجه به دکوراسیون داخلی آشپزخانه برای یک فرد خانه دار باید بیشتر از هرجای دیگری اهمیت داشته باشد.

برای مثال؛ رنگ زرد نماد خورشید، نور و روشناییست، و در دنیای مد مظهر جذابیت است.

در بین رنگ ها رنگ زرد شادترین رنگ است.

ولی توجه به این نکته ضروریست که اگر بیش از حد در معرض این رنگ قرار بگیریم ممکن است کمی عصبی شویم.

رعایت قانون مثلث کار در آشپزخانه

برای بهتر شدن مکانیزم کار در آشپزخانه، قانون مثلث کار در آشپزخانه باید رعایت شود.  یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی باید به گونه ای جایگذاری شوند تا یک مثلث تشکیل شود. مساحت این مثلث نسبت ثابتی از مساحت آشپزخانه است. در طرح، مسیر رفت و آمد بین هر راس این مثلث باید دیده شود.

سه فعالیت اصلی در آشپزخانه نگه داری مواد غذایی، شستشو و پخت و پز است. مثلث کار اصلی‌ترین مسیر تردد در یک آشپزخانه‌ می باشد. سایر مسیرهای تردد باید به گونه‌ای باشند که با مثلث کار تداخل نداشته باشند.

در هنگام طراحی مثلث کار در آشپزخانه باید توجه نمود که فاصله مناسبی میان اجاق گاز و دو راس دیگر مثلث وجود داشته باشد. تا از تاثیر گرمایی بر عملکرد یخچال و همچنین لکه‌های چربی حاصل از پخت و پز بر ظروف شسته شده جلوگیری شود.

قانون مثلث کار در آشپزخانه

خوشبختانه کابینت ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و همین امر باعث شده است تا این صنعت به یکی از مهمترین و شاید پول سازترین صنایع در امر دکوراسیون تبدیل شود. تنوع در رنگ ، تنوع در جنس ، انعطاف در طرح و مدل باعث شده است تا ما در منازل مختلف کابینتهای متنوع ببینیم و خوشبختانه کابینت یکی از المانهایی است که تکراری بودن آن نسبت به سایر المان های دکوراسیون کمتر است.

در ساخت و طراحی  موارد مختلفی باید مورد توجه قرار گیرد. مواردی مانند اندازه فضای آشپزخانه ، هارمونی کلی دکوراسیون خانه ، رنگ غالب دکوراسیون و … عواملی هستند که طراحان داخلی در طراحی و اجرای کابینت به آنها توجه زیادی می کنند.

 امروز بیش از ۱۸۰ نمونه کابینت در سبکها و رنگهای متفاوت تهیه کرده ایم که هر یک در نوع خود یک نمونه موفق و زیبا می باشد. در زیر انواع کابینتها را دسته بندی کرده ایم و شما با کلیک بر روی هر سبک و رنگ به بخش مربوط به آن کابینت هدایت خواهید شد.

کابینت های مدرن یکی از انواع کابینت هایی هستند که در سالهای اخیر سوژه طراحی داخلی بسیاری از منازل شده اند. با توجه به اینکه دکوراسیون ما ایرانی ها نیز کم کم به سمت دکوراسیون شرقی و اسپرت که گاها جوان پسند نیز گفته میشود می رود لذا کابینت های مدرن یکی از انوان مورد توجه کابینت هستند. در کل تعریف کاملی نمی توان از کابینت مدرن داشت ولی میتوان گفت در واقع ترکیب طراحی داخلی مدرن آشپزخانه با استفاده از کابینت هایی با متریال و رنگ مدرن یک آشپزخانه مدرن بوجود می آورد. در زیر تعدادی نمونه تصاویر از انواع مدل کابینت آشپزخانه مدرن آورده شده است.

کارگاه ساخت و تولید

کارگاه چوب گروه معماری و دکوراسیون ظفر

پس از تایید طرح توسط کارفرما، فایل های سفارش ساخت به یکی از کارگاه های گروه معماری و دکوراسیون داخلی ظفر ارسال می شود.

این سفارش ها با توجه به نوع پروژه تفکیک میگردند. سفارش هایی که متریال چوب و روکش چوب دارند یا نیاز است طی فرایند تولید، رنگ کاری گردند به کارگاه چوب ارسال شده، و سایر سفارش ها در کارگاه ام دی اف ساخته می شوند.

فرایند تولید در این کارگاه ها به صورت اتوماتیک و زیر نظر مهندسین صنایع و چوب انجام می پذیرد.

تیم نصب و اجرا

بعد از طی شدن فرایند تولید، سفارش بسته بندی شده و به محل پروژه ارسال می شود.

تیم نصب با توجه به نقشه های اجرایی، سفارش را نصب و تحویل کارفرما می دهد.

باید توجه داشت که تمام روند فعالیت مهندسی فوق بستگی به نحوه ی اجرا و نصب سفارش دارد. بنابر این داشتن نفرات حاذق و مسئولیت پذیر در تیم نصب و اجرا یکی از مهم ترین نکاتیست که در واحد کابینت آشپزخانه گروه ظفر به آن توجه می شود.

چرا باید طراحی، ساخت و اجرای کابینت آشپزخانه خود را به گروه ظفر بسپاریم؟

 • تعهد ۱۰۰% به زمان
 • پایبندی به اصول اخلاقی
 • کیفیت بالای خدمات
 • تیم طراحی متخصص و حرفه ای
 • نگاه طولانی مدت به روابط کاری با کارفرما